CONTACT

vă stăm cu plăcere la dispoziție
Adresa:

Oșorhei, Str. 8, Nr. 5

Zona Metropolitană Oradea

Județul Bihor, Romania

Cod Poștal: 417360

Numere de telefon:

Telefon: 0259 426 011
Fax: 0259 426 012
Mobil: 0772 204 595

Email:

contact @ scoalaAZ.ro

Program de lucru:

Luni până Vineri între orele 09.00 – 17.00

Companie:

STIEFEL EUROCART SRL

(member of Stiefel Group Europe)

Cod Unic de Înregistrare: RO10869087

Nr. de ordine în R.C.: J05/784/1998

Cont IBAN: RO09BTRL00501202735299XX
Banca Transilvania Oradea

Cont trezorerie: RO95TREZ0765069XXX000380
Trezoreria Municipiului Oradea

www.stiefel.ro – site companie

STIEFEL GROUP EUROPE – PORTRET

Stiefel este o afacere de familie care a fost fondată de către Heinrich Stiefel în 1982. Baza companiei a fost construită pe producția de hărți și planșe didactice care au avut un foarte mare succes de-a lungul timpului atât în școli cât și la firmele private. Azi, grupul Stiefel reprezintă unul din cei mai mari producători de hărți de perete din Europa. Între timp, compania a crescut de la un număr mic de angajați la peste 300 de angajați, implicați în cele 16 companii din Europa. Organizarea grupului este total descentralizată, fiecare companie membră fiind administrată în mod independent. Acest lucru asigură o apropiere mult mai mare de clienți, precum și capacitatea de a reacționa în mod flexibil la concurența internațională. Afacerea de familie, este condusă de Heinrich Stiefel și fiul său Bernhard  Stiefel.

Activitatea grupului Stiefel s-a înbogățit în fiecare an cu noi tipuri de game de produse:
·        Realizarea produselor educaționale cum sunt hărțile, planșele didactice, fixi-miniplanșele, mapele de birou.

·        Realizarea produselor personalizate cum sunt hărțile personalizate, calendarele, hărțile cu reclame.

·        Realizarea de pungi personalizate.

·        Realizarea de software-uri educaționale.

·        Dezvoltarea unei capacitații de producție proprie de tipar digital, care în acest moment furnizează produse de calitate superioară în toată Europa.

·        Distribuția unor brand-uri de renume mondial pentru a putea oferi soluții integrate interactive pentru instituțiile de învățământ și nu numai: Qomo, Conen, Tobii, etc.
Cultura corporatistă a Grupului Stiefel se bazează pe motto-ul d-lui Heinrich Stiefel: „inovarea în peisaje”. De aceea produsele sunt create în asa fel încât să transmită cât mai bine cunoștințe și idei.

STIEFEL ROMÂNIA

Activitatea din România a demarat în anul 1998, atunci când a fost înființată compania SC STIEFEL EUROCART Srl cu sediul central la Oradea. De atunci și până astăzi Stiefel s-a dezvoltat în România pe 4 divizii: HĂRȚI PERSONALIZATE, SOLUȚII INTERACTIVE, MATERIALE DIDACTICE, MAGAZINE ONLINE

Noi vă oferim profesionalism, produse inovative și de înaltă calitate. În mod special ne dorim să fim recunoscuți pe piață ca fiind compania care încearcă din greu și tot timpul pentru a găsi noi modalități de a dezvolta produse inovative de care să beneficieze toți clienții noștri.

EXPERIENȚĂ UNICĂ

Experiența pe care am acumulat-o în decurs de peste 35 de ani o punem în slujba dumneavoastră.

Grupul STIEFEL este prezent în 8 țări din Europa: Germania, Italia, Austria, Polonia, Cehia, Slovacia, Ungaria și România. Am depășit 35 de ani de experiență în acest domeniu.

În România am demarat activitatea în anul 1998, iar de atunci până azi am dotat foarte multe Instituții de Învățământ în special cu hărți școlare și planșe didactice.

0
ani de experiență
0
țări în care suntem prezenți
0
clienți mulțumiți
0
proiecte realizate

CONTACT

Ne-ar face o mare plăcere să vă ajutăm.

Vă așteptăm cu drag să ne contactați!

0259 426 011

0259 426 012

contact @ scoalaAZ.ro

417360 - Oșorhei, Str. 8, Nr. 5, Jud. Bihor, România

Luni - Vineri: 09.00 - 17.00

Ne puteți contacta folosind și formularul de mai jos.

Vă vom răspunde în cel mai scurt timp posibil.

Nume*

Email*

Telefon*

Mesajul*